In memoriam Elly Singer: ‘Ze was het geheugen en het geweten van de kinderopvang’
Op 7 september jl. is de bekende pedagoog en ontwikkelingspsycholoog Elly Singer overleden. Ze had tientallen jaren een belangrijke rol in de sector. De sector heeft veel aan haar te danken.
Gjalt Jellesma, voorzitter van BOinK:
Elly Singer was in de eerste plaats een invloedrijke pedagoog die zich als geen ander kon verplaatsen in de werkomgeving van de pedagogisch professional. Daarnaast was Elly een markante persoonlijkheid. Ik bewaar erg goede herinneringen aan de drie jaar dat ik samen met Elly in de adviesraad van Humanitas zat. Ik heb in die beginjaren van mijn voorzitterschap veel van Elly geleerd. Elly heeft met haar wetenschappelijk werk een grote bijdrage geleverd aan de kinderopvang in Nederland. Laten we haar niet vergeten!
Nienke Willering, pedagoog en bestuurder BOinK:
Vanuit BOinK hebben we diverse keren samen gewerkt met Elly Singer. Een van de hoogtepunten van onze samenwerking was de totstandkoming van het boek ‘Opvoeden op het kinderdagverblijf. Wat ouders moeten weten’. Gebaseerd op het bekende Pedagogisch Kader, ook van haar hand, geeft dit boek ouders en oudercommissies enorm veel informatie en inzicht in pedagogische kwaliteit in de kinderopvang.
Het boek geeft daarmee ook inspiratie om actief mee te kunnen denken en praten over de pedagogische doelen in de kinderopvang, om zo in gezamenlijkheid te kunnen werken aan kwaliteit.
Wat mij vanuit deze – maar ook andere – samenwerking met Elly het meest is bijgebleven is, behalve haar expertise, haar enórme gedrevenheid en passie.
Wat heeft Elly enorm veel betekend voor pedagogisch professionals in de kinderopvang en daarmee ook voor kinderen en hun ouders.
Ze laat hiermee een prachtige en zeer waardevolle erfenis na!
Lees hier het artikel uit Kinderopvangtotaal