Terugkijken: webinar 'Risicovol spel in de kinderopvang'

20 mei jl. was er een online talk over 'Risicovol spel in de kinderopvang'. Voor ouders en pedagogisch medewerkers. Georganiseerd door beroepsvereniging PPINK en BOinK. Dit webinar kunt u nu terugkijken op het YouTube kanaal van PPINK.

In deze PPINK-BOinK Talk voor pedagogisch professionals en ouders:

  • Zeina Bassa van VeiligheidNL met een presentatie over het belang en de diverse vormen van risicovol spelen.
  • Daarna gaan ouders, pedagogisch professionals, een GGD-inspecteur en VeiligheidNL met elkaar in gesprek over hun kijk op risicovol spel, hun ervaren dilemma’s en oplossingen daarvoor.

Waarom risicovol spelen?

Uit internationaal onderzoek blijkt dat risicovol spelen veel meer positieve gezondheidseffecten heeft voor kinderen dan het beschermen van kinderen en het vermijden van risico's. Het is een misvatting dat risicovol spelen leidt tot meer (ernstige) ongelukken. Risicovol spelen maakt kinderen motorisch vaardiger, zelfverzekerder en socialer.

Bekijk de online talk 'Risicovol spel in de kinderopvang'

Meer over risicovol spelen in de kinderopvang (factsheet)

Meer over veiligheid & gezondheid in de kinderopvang